Bezpieczeństwo Twojego dziecka w Sieci

Bezpieczeństwo Twojego dziecka w Sieci w głównej mierze zależy od Ciebie, a część rodziców nie wie co ich dzieci robią w Internecie i do czego mają dostęp. Raport W czerwcu 2020 roku zostało przeprowadzone badanie na podstawie którego firma Trend Micro specjalizująca się w produkcji oprogramowania zabezpieczającego opracowała raport o bezpieczeństwie dzieci w Sieci wśród… Czytaj dalej Bezpieczeństwo Twojego dziecka w Sieci

Automatyczne wstawianie przykładowej treści w procesorach tekstu

Procesor tekstu to zaawansowany edytor tekstowy. Najczęściej używane i zarazem najbardziej rozpowszechnione to Word (część pakietu Microsoft Office) oraz Writer (część pakietów OpenOffice oraz LibreOffice). Istnieją również inne procesory tekstu ale są raczej niszowymi produktami. Procesor tekstu Microsoft Word W Microsoft Word można wstawić zarówno „przykładowy tekst” jak i stosowany w poligrafii „Lorem ipsum”. Ten… Czytaj dalej Automatyczne wstawianie przykładowej treści w procesorach tekstu

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Bez kategorii

Jak sprawdzić i zmienić profil sieci w Windows 10?

Windows 10 domyślnie traktuje wszystkie sieci jako publiczne. Informację w jakiej sieci aktualnie się znajdujemy – prywatnej, czy publicznej – można sprawdzić w kilku miejscach. Również na parę sposobów można zmienić profil sieci do której obecnie jesteśmy podłączeni. Zatem jak sprawdzić i zmienić profil sieci w Windows 10?

Konwerter plików vcf (vCard)

Konwerter plików vcf (vCard) służy (jak sama nazwa wskazuje) do zmiany formatu wizytówek. Poniżej znajduje się skrypt, który przekonwertuje plik z wyeksportowanymi kontaktami w formacie vCard (plik z rozszerzeniem .vcf) do innych formatów. Pliki wyeksportowane do formatu CSV można otwierać za pomocą takich aplikacji, jak MS Excel, LibreOffice Calc, czy też systemowym notatnikiem (Notepad, Gedit,… Czytaj dalej Konwerter plików vcf (vCard)

Odblokowanie pliku PDF

Odblokowanie pliku PDF Odblokowanie pliku PDF zabezpieczonego hasłem uprawnień jest możliwe między innymi na stronie: http://freemypdf.com/ (max. 400MB). Opis zabezpieczeń PDF Standardowy system ochrony plików PDF może mieć dwa różne hasła: hasło do otwarcia dokumentu i hasło uprawnień. Hasło otwarcia dokumentu znane również jako hasło użytkownika. Każdy kto próbuje otworzyć plik PDF musi najpierw wpisać… Czytaj dalej Odblokowanie pliku PDF

8 porad bezpieczeństwa dzieci w sieci

Poniżej przedstawiam 8 porad bezpieczeństwa dzieci w sieci. Rodzice, którzy dotychczas nie zajmowali się problemem bezpieczeństwa najmłodszych korzystających z sieci i nowoczesnych urządzeń, mogą nadrobić zaległości, zapoznając się z poniższymi wskazówkami. 1. Pokieruj dziećmi w taki sposób, aby odwiedzały strony odpowiednie dla ich wieku. 2. Upewnij się, że dzieci używają silnych haseł (czyli takich, które… Czytaj dalej 8 porad bezpieczeństwa dzieci w sieci

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Internet

Profile sieci Wi-Fi w Windows 8 i Windows 8.1

Profile sieci Wi-Fi w starszych systemach Windows występowały w formie graficznej. W systemie Windows 8 i Windows 8.1 interfejs graficzny został usunięty. Jak zatem wyświetlić profile sieci Wi-Fi w Windows 8 i Windows 8.1? Sprawdźmy to. Jeżeli chcemy zobaczyć listę zapisanych profili i na przykład zmienić ich kolejność to mamy dwie możliwości.

Brak widocznego obrazu

Jeżeli włączasz laptopa i nie widzisz niczego na ekranie, możliwe, że problemem jest uszkodzona matryca, inwerter lub jakiś inny element laptopa. Aby ustalić co jest przyczyną takiego zachowania, należy dokonać diagnozy.

Pionowe paski na matrycy

Jeżeli na ekranie monitora pojawiły się pojedyncze pionowe paski oznacza to uszkodzenie matrycy. Należy ją wymienić. Należy znać model konkretnej matrycy, ponieważ do pozornie takiego samego laptopa producent może stosować różnego rodzaju wyposażenie.

Laptop mocno się grzeje?

Twój laptop się grzeje mimo, że  wentylator kręci się na pełnych obrotach praktycznie zaraz po włączeniu komputera? Nie kupuj podkładki chłodzącej, to nie jest rozwiązanie problemu.